Otevřeno denně od 9:30 – 17:30, ***31.12.2023 je poslední otevření den v muzeu, dočasně zavíráme z důvodu rekonstrukce ***

O NÁS

Vítejte v muzeu hraček rodiny Steigerových

Druhá největší světová expozice hraček a největší soukromá sbírka hraček na světě. Bohužel Vás musíme informovat, že muzeum musí po 30 letech z ekonomických a finančních důvodů zavřít. Nástupce je však připraven; v roce 2024 bude připraveno nové muzeum, které ukáže české a východoevropské hračky. Budeme Vás o tom informovat. Naše muzeum hraček zůstane v MNICHOVĚ! Těšíme se na Vaši návštěvu tam! Více na www.spielzeugmuseummuenchen.de


Zlatý věk hraček – v našem muzeu je vystaven bezpočet unikátních starých evropských a amerických hraček. Několik sálů hraček - zahrnuje hračky od dob antického Řecka až po nejoblíbenější hračky současnosti shromážděné z celého světa. Zajímavé je sledovat, jak probíhal vývoj panenek a jejich pokojíčků, vývoj dřevěných a plechových hraček.

Za povšimnutí rozhodně stojí expozice nejstarších plyšových medvídků a panenek Barbie. Nejsou opomenuty ani novodobé hračky, na malé návštěvníky se tak těší nespočet robotů a legendární postavy z Hvězdných válek.

Na své si přijdou nejenom děti, ale také jejich rodiče a prarodiče, kteří zde mohou nostalgicky zavzpomínat na své dětství.

Naše nejzajímavější exponáty

Unikátní světové exponáty z rodinné sbírky


nejmenší pohyblivá panenka

nejmenší pohyblivá panenka

nejstarší plechové mechanické hračky

nejstarší plechové mechanické hračky

nejstarší barbie

nejstarší barbie

největší barbie

největší barbie

nejstarší panenka 2000 let

nejstarší panenka 2000 let

Muzeum hraček Praha – rodinná sbírka Ivana Steigera

Druhá největší světová expozice hraček a největší soukromá sbírka hraček na světě


Naleznete zde i malý obchůdek, který se specializuje na prodej odborné literatury, repliky historických hraček, dotisky starých dětských knih, her a pohlednic.

 

  • Otevírací doba 9:30-17:30
  • Telefon +420 224372294
  • Adresa Jiřská 11/4, 119 00 Praha 1 - Hradčany